Наградиха победителите във финалите на Ученическите игри по хандбал и баскетбол за V-VII клас

  • АКТУАЛНО СПОРТ
  • 02.06.2026 г.
Наградиха победителите във финалите на Ученическите игри по хандбал и баскетбол за V-VII клас

За поредна година Варна бе домакин на финали от Ученическите игри, които са организирани от Българска асоциация спорт за учащи (БАСУ), с подкрепата на Министерство на младежта и спорта, Община Варна и РУО – Варна.

В хандбалната надпревара, която се проведе в спортната зала на МСК „Владислав Варненчик“ се включиха 6 отбора. След много оспорвани сблъсъци титлата остана във Варна след триумфа на тима на СУ „Димчо Дебелянов“, следвани от 8 СУ „Арсений Костенцев“, ОУ „Емилиян Станев“ (Велико Търново), СУ „Христо Ботев“ (Кубрат), 85 СУ „Отец Паисий“ (София) и СУ „Константин Петканов“ (Бургас). Голмайстор на финалите с 35 попадения стана Илия Панов от ОУ „Емилиян Станев“.

10 отбора взеха участие във финалния турнир по баскетбол, като арена на битките бе спортната зала на СУ „Елин Пелин“. В битката за първото място възпитаниците на СУ „Отец Паисий“ (Самоков) надиграха драматично достойните си конкуренти от 12 ОУ „Елисавета Багряна“ (Сливен) с 64:60, а топ 5 допълниха съставите на ОУ „Цветан Спасов“ (Плевен), ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ (Разград) и домакините от ОУ „Ангел Кънчев“ (Варна).

Адмирации за участието си, заслужават и отборите на СУ „Железник“ (Стара Загора), 9СУ „Панайот Волов“ (Шумен), 54 СУ „Св. Иван Рилски“ (София), ОУ „Петко Каравелов“ и 4 ОУ „Иван Вазов“ (Монтана). Топреализатор с 259 отбелязани точки стана Еля Сейхан Бехчет от ППМГ „Акад. Никола Обрешков

 


Всички участници получиха тениски с логото на надпреварата, а призьорите в двата турнира бяха наградени с купи, медали и грамоти от директора на Дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров и представителите на БАСУ и РУО-Варна: Цецко Цеков и Христо Милетов. Този уикенд в к.к „Златни пясъци“ ще се проведе и финалния турнир по шахмат за юноши и девойки за VIII-X клас.

С финала по волейбол за юноши и девойки VIII-X клас завърши и поредното издание на „Ученическа купа Варна 2026“ – организирана по традиция от Дирекция „Спорт“ към Община Варна. Топ 4 при юношите оформиха съставите на Първа ЕГ, ПГ Електротехника, III ПМГ „Акад. Методи Попов“ и МГ „Д-р Петър Берон“, които са победители при девойките , следвани от представителите на Първа ЕГ, ВТГ „Г.С. Раковски“ и IV ЕГ „Ф.Ж.Кюри“.

 




Споделете вашето мнение




Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close