СУ „Найден Геров“ Комплексен Победител в спортен празник „Бързи и сръчни“ за 3-ти клас

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 13.04.2018 г.
СУ „Найден Геров“ Комплексен Победител  в спортен празник „Бързи и сръчни“ за 3-ти клас

Вчера 12.04.2018 в Многофункционална спортна зала на Първа езикова гимназия, се проведе третият финален кръг от спортният празник „Бързи и сръчни“ за III клас, организиран от дирекция „Спорт“ при "Община Варна".

В спортния празник се включиха 11 варненски училища, с над 120 участника, а децата бяха поздравени от г-н Кристиан Димитров – директор на дирекция „Спорт“ при Община Варна, който откри състезанието.

Състезанието премина с много положителни емоции и вълнения. Като след края на надпревара имаше победители, които получиха купи и медали, а за всички участници бяха предвидени подаръци – ключодържател с логото на Варна - Кандидат за град на спорта 2019 г. и грамоти връчени от експерта в дирекция „Спорт“, Данчо Илиев.

Класиране трети кръг:

1. ЧОУ „Малият Принц“

2. СУ „Найден Геров“

3. ОУ „Захари Стоянов“

На база трите кръга през годината се определи и комплексно класиране, което изглежда по следния начин

1. Комплексни победители са учениците от VII СУ "Найден Геров“, които спечелиха голямата награда – безжични тон-колонки

2. На второ място са ЧОУ „Малият Принц“

3. Трето място за СУ "Димчо Дебелянов“

В края на спортния празник беше изтеглена томбола с много предметни награди /Велосипед, ролери, скейтборд, топки, федербал, хилки за тенис на маса и др./. Наградите осигуриха Община Варна, чрез Дирекция "Спорт" и бяха връчени от гл. експерт Данчо Илиев.

Голямата награда велосипед спечели Вики, която е ученичка в ОУ „Захари Стоянов“.

Следващите финални състезания от спортен празник „Бързи и сръчни“ ще се проведат отново в залата на Първа ЕГ от 15.00 часа по следния график:

17 април /вторник/ II клас „Бързи и сръчни“

24 април /вторник/ I клас „Бързи и сръчни“

Инициативата на Дирекция „Спорт“, Община Варна е дългосрочна и насочена към развитие на двигателните и социалните умения на учениците чрез спортни активности, поднесени по забавен за тях начин.

През уикенда продължават състезанията от „Ученическа Купа Варна“ в спортовете волейбол 8-10 клас за юноши и девойки и футбол за всички възрасти.