Завърши международния турнир за девойки U18 по волейбол

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 31.08.2020 г.

Отборът на Ахил (София) спечели международния предсезонен турнир по волейбол за девойки под 18 години „За купата на Кмета“, който се проведе във Варна.

Организатори бяха ВК ДКС Варна и дирекция "Спорт" при Община Варна. Мачовете се играха в НСБ "Спортпалас" на 28 и 29 август. Участваха четири отбора – ВК Варна ДКС, СК "Перун" (Варна), ВК "Ахил" (София) и Меджидия (Румъния).

В спора за първото място волейболистките на Ахил се наложиха след оспорвана петгеймова битка над ДКС Варна с 3:2 гейма и триумфираха в надпреварата, а домакините завършиха на второ място.

В спора за трето място варненският Перун се наложи над румънския Меджидия също с 3:2 гейма и приключи с бронзовите медали, а румънките оформиха четворката в класирането.