Триумф за варненци на XII тенис турнир за аматьори

• АКТУАЛНО СПОРТ
  • 27.07.2020 г.

На тенис кортовете в к.к. Св. св. Константин и Елена завърши XII тенис турнир за аматьори “Св. св. Константин и Елена Къп” 2020. Турнирът се проведе в три формата: сингъл мъже – участие взеха 33-ма състезатели, играли на директни елиминации; двойки мъже – 22 двойки, играли в 4 групи по 5-6 отбора в група; двойки жени – 7 женски двойки, състезавали се всеки срещу всеки.

При дамите победител в турнира стана варненската двойка Ивелина Петрова и Илияна Петрова. Като финалисти се класираха двойката Марина Нешева (Бургас) и Адреана Петрова (Шумен).

При сингъл мъже до първия полуфинален мач достигнаха Иван Притъргов от Бургас и Йордани Джурджев от Казанлък, като Притъргов се наложи с резултат 9:2Във втория полуфинал един срещу друг се изправиха Радо Иванов (Варна) и Дани Куриян (Бургас). Мачът бе изключително оспорван като почти се стигна до тайбрек. След голяма драма победата бе за Куриян с резултат 9:7 и така той си осигури участието във финала срещу Иван Притъргов. Мачът за победата при сингъл бе много оспорван, но накрая титлата грабна Притъргов, който се наложи с 9:5.При двойките мъже в първия полуфинал Eмил Николов с партньор Светослав Иванов загубиха от Иван Притъргов/Дани Куриян с 9:3. Във втория полуфинален мач Йордани Джурджев и Радо Иванов победиха двойката Радев/Бояджиев с 9:5. Така за финала се класираха Джурджев и Иванов, които надиграха Притъргов/Куриян с 9:6.Победителите и финалистите във всяка от групите получиха купи, грамоти, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от партньорите на турнира А1, Община Варна, Аквахаус Термал & Бийч, Хотел Балнео & СПА Азалия и Хотел Приморски. Спортното събитие за аматьори се проведе за 12-та поредна година като част от инициативата „Уелнес фонд“ на курорта Св. св. Константин и Елена със съдействието на клуб „Супер спорт“ и „Есен спорт“.